Szafa przesuwna w biurze – jak zaprojektować?

Szafa przesuwna w biurze to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, jeśli chcesz się dowiedzieć jak ją zaprojektować zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Szafę z systemem przesuwnym warto mieć nie tylko w domu ale również w miejscu pracy ze względu na kilka powodów:

  • Oszczędzasz miejsce – Szafa przesuwna zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna szafa z tradycyjnymi skrzydłami drzwiowymi, ponieważ nie wymaga dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwi. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w biurze, a jednocześnie zachowujemy dużą pojemność do przechowywania dokumentów, teczek, sprzętu, itp.
  • Masz łatwy dostęp do wnętrza szafy – Szafa przesuwna pozwala Ci na łatwy dostęp do jej wszystkich zakamarków. Dzięki zastosowaniu systemu przesuwnego wystarczy przesunąć drzwi w bok, aby uzyskać pełen dostęp do potrzebnych rzeczy.
  • Zyskujesz estetyczny mebel – Szafy przesuwne są dostępne w różnych stylach i wzorach, co pozwoli Ci na dopasowanie ich do stylu i wyglądu biura. W przypadku biura, w którym ważna jest estetyka, szafy przesuwne mogą być dobrym rozwiązaniem, ponieważ prezentują się schludnie i elegancko. Dodatkowo jeśli kupisz system przesuwny, możesz wykonać szafę samodzielnie według swojego projektu.
  • Możesz dopasować projekt do Swoich potrzeb – Szafy przesuwne z łatwością dostosujesz do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu możesz dopasować ich wnętrze do konkretnych wymagań. Możesz zdecydować się na dodatkowe półki, szuflady, wieszaki, a nawet zintegrować szafę z biurkiem lub innym meblem.
  • Łatwo zabezpieczysz jej zawartość – Szafy przesuwne możesz wyposażyć w systemy zabezpieczeń, takie jak zamki lub kody, które chronią zawartość przed kradzieżą lub nieuprawnionym dostępem. Będzie to dla Ciebie szczególnie ważne, jeśli montujesz szafę przesuwną w biurze, gdzie znajdują się ważne dokumenty.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować szafę przesuwną do biura:

  • Zwróć uwagę na rozmiar i pojemność – Przede wszystkim zastanów się jaki rozmiar szafy będzie odpowiadał przestrzeni dostępnej w biurze oraz ilości rzeczy, które mają w niej być przechowywane. Warto też rozważyć, czy szafa ma być dwu czy trzydrzwiowa.
  • Dobierz odpowiednie materiały – Szafa przesuwna do biura to mebel który możesz wykonać z wielu materiałów, takich jak drewno, metal, szkło lub tworzywo sztuczne. Warto wybrać taki materiał, który będzie odpowiadał stylowi biura i jednocześnie będzie łatwy do utrzymania w czystości. Wybierz odpowiedni system przesuwny, dzięki któremu uzyskasz pożądany efekt.
  • Zaprojektuj wnętrze szafy – Szafy przesuwne dostosujesz do konkretnych potrzeb, np. przez dodanie półek, wieszaków, szuflad lub organizatorów na dokumenty i akcesoria biurowe. Warto więc dokładnie przeanalizować, co będziesz najczęściej przechowywał w szafie, abyś mógł dostosować jej wnętrze do swoich potrzeb.
  • Wyposaż szafę w odpowiednie akcesoria – w naszym sklepie znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów, takich jak cichy domyk drzwi, szczotki przeciwkurzowe, uchwyty wpuszczane w różnych kształtach i kolorach.

Podsumowując, projektując szafę przesuwną do biura weź pod uwagę rozmiar i pojemność, wybór materiałów, dostosowanie do potrzeb użytkowników, systemy otwierania oraz zabezpieczenia. Dzięki temu stworzysz funkcjonalną i estetyczną szafę, która idealnie sprawdzi się w biurze.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat projektowania szafy z systemem drzwi przesuwnych zapraszamy do lektury naszego wpisu „Jak zaprojektować szafę przesuwną?”. Dowiesz się jak dobrać prowadnice i liczbę drzwi w szafie.


Zobacz również

Drzwi Przesuwne Rattanowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, która pozwala nam przekształcić nasze przestrzenie życiowe w oazy komfortu i

Systemy przesuwne LOFT w 4 kolorach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz aż cztery kolory systemów przesuwnych Slid’Up 270. Wprowadź do swojego wnętrza drzwi przesuwne w stylu

Jaki materiał na drzwi przesuwne?

Wybór materiału na drzwi i podłogę to ważna decyzja, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia czy
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.