Szafy na wymiar porady jak zaprojektować i rozplanować

Drzwi przesuwane Slidup Mantion Polska Warszawa - systemy drzwi i szaf

Szerokość szafy z drzwiami przesuwnymi

Szerokość szafy wybierasz z reguły kierując się wielkością przestrzeni jaką dysponujesz i swoimi potrzebami powierzchni do przechowywania. Musisz również uwzględnić dostępność odpowiednich systemów.

Nasze systemy do drzwi przesuwnych w szafach pozwalają zabudować drzwiami przesuwnymi przestrzenie nawet do 600 cm.
Takie długie prowadnice są dostępne w systemach:

  • do drzwi przesuwnych wiszących – Slid’Up 110 i
  • do drzwi z dolnym prowadzeniem Slid’Up 130

Musisz jednak zastanowić się czy rzeczywiście jest Ci potrzebna tak długa szafa. Nie tylko ze względu na wygląd i funkcjonalność, ale również z uwagi na bardzo wysokie koszty transportu prowadnic powyżej 300 cm długości.

To właśnie wysokie koszty transportu i niemożność skorzystania z ogólnie dostępnych usług kurierskich skłaniają producentów systemów, w tym nas do ograniczenia długości elementów konstrukcyjnych systemów przesuwnych do max. 300 cm długości.

Na naszej stronie oferujemy wyłącznie zestawy do takiej długości. Oprócz wspomnianych wyżej systemów, do których posiadamy dłuższe prowadnice niż 300 cm pozostałe nasze systemy do szaf są ograniczone do następujących długości:

  • System Slid’Up 210, Slid’Up 220 i Slid’Up 230 mają tory jezdne o długości max. 270 cm, a
  • Slid’Up 280 max. 300 cm

System Slid’Up 110 przeznaczony do bardzo lekkich drzwiczek do zabudów pawlaczy czy małych szafek ma prowadnice o długości do 180 cm.

Liczba drzwi w szafie

Staraj się zawsze tak zaplanować szafę by miała jak najmniej drzwi! Im szersze drzwi tym lepiej się przesuwają, a im mniej drzwi tym mniej zakładek i lepszy dostęp do wnętrza szafy, prawda?

Unikaj planowania drzwi o szerokości poniżej 60 cm.


Zobacz również

System do drzwi przesuwnych z cichym domykiem

Drzwi przesuwne cieszą się coraz większą popularnością. Pięknie się prezentują, a do tego są niezwykle praktyczne. Warto jednak zadbać o

System do drzwi przesuwnych do 100 kg

Zastosowanie drzwi przesuwnych to w tej chwili najgorętszy trend wnętrzarski. Doskonale prezentują się w domach typu stodoła, ale także we
System drzwi składanych Slid'Up 140 i Slid'Up 150 wizualizacja Slidup Mantion Polska Warszawa - systemy drzwi i szaf

Systemy do drzwi składanych

Zastanawiasz się, jak modnie urządzić niewielkie mieszkanie lub małe biuro? Warto zadbać o zastosowanie systemów do drzwi składanych. Takie rozwiązanie
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.