Szafy na wymiar porady jak zaprojektować i rozplanować

Szerokość szafy z drzwiami przesuwnymi

Szerokość szafy wybierasz z reguły kierując się wielkością przestrzeni jaką dysponujesz i swoimi potrzebami powierzchni do przechowywania. Musisz również uwzględnić dostępność odpowiednich systemów.

Nasze systemy do drzwi przesuwnych w szafach pozwalają zabudować drzwiami przesuwnymi przestrzenie nawet do 600 cm.
Takie długie prowadnice są dostępne w systemach:

  • do drzwi przesuwnych wiszących – Slid’Up 110 i
  • do drzwi z dolnym prowadzeniem Slid’Up 130

Musisz jednak zastanowić się czy rzeczywiście jest Ci potrzebna tak długa szafa. Nie tylko ze względu na wygląd i funkcjonalność, ale również z uwagi na bardzo wysokie koszty transportu prowadnic powyżej 300 cm długości.

To właśnie wysokie koszty transportu i niemożność skorzystania z ogólnie dostępnych usług kurierskich skłaniają producentów systemów, w tym nas do ograniczenia długości elementów konstrukcyjnych systemów przesuwnych do max. 300 cm długości.

Na naszej stronie oferujemy wyłącznie zestawy do takiej długości. Oprócz wspomnianych wyżej systemów, do których posiadamy dłuższe prowadnice niż 300 cm pozostałe nasze systemy do szaf są ograniczone do następujących długości:

  • System Slid’Up 210, Slid’Up 220 i Slid’Up 230 mają tory jezdne o długości max. 270 cm, a
  • Slid’Up 280 max. 300 cm

System Slid’Up 110 przeznaczony do bardzo lekkich drzwiczek do zabudów pawlaczy czy małych szafek ma prowadnice o długości do 180 cm.

Liczba drzwi w szafie

Staraj się zawsze tak zaplanować szafę by miała jak najmniej drzwi! Im szersze drzwi tym lepiej się przesuwają, a im mniej drzwi tym mniej zakładek i lepszy dostęp do wnętrza szafy, prawda?

Unikaj planowania drzwi o szerokości poniżej 60 cm.


Zobacz również

Bezpieczne zakupy

Zakupy w naszym sklepie są bezpieczne. Zostaliśmy wyróżnieni znanym znakiem jakości Trusted Shops. Już od 1999 roku znak ten jest

Jak dobrać rozmiar drzwi i systemu przesuwnego?

Wymiary drzwi do szafy, wnęki Zmierz wysokość przestrzeni przeznaczonej do zabudowy drzwiami przesuwnymi w minimum dwóch miejscach - najlepiej przy
Slid'Up 240 system przesuwny z podwójnym torem jezdnym

Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku

Instrukcja montażu Do opisu każdego produktu na naszej stronie dodana została instrukcja montażu, która poprowadzi Cię krok po kroku po
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.