Jak zaprojektować szafę przesuwną?

jak zaprojektowac szafe przesuwna slidup

Szerokość szafy z drzwiami przesuwnymi

Zastanawiasz się jak samodzielnie zaprojektować i wykonać szafę przesuwną? Szerokość szafy wybierasz z reguły kierując się wielkością przestrzeni jaką dysponujesz i swoimi potrzebami powierzchni do przechowywania. Musisz również uwzględnić dostępność odpowiednich systemów.

Podpowiadamy jak zaprojektować i rozplanować szafę na wymiar.

Nasze systemy do drzwi przesuwnych w szafach pozwalają zabudować drzwiami przesuwnymi przestrzenie nawet do 600 cm.
Takie długie prowadnice są dostępne w systemach:

  • do drzwi przesuwnych wiszących – Slid’Up 110 i
  • do drzwi z dolnym prowadzeniem Slid’Up 130

Musisz jednak zastanowić się czy rzeczywiście jest Ci potrzebna tak długa szafa. Nie tylko ze względu na wygląd i funkcjonalność. Również z uwagi na bardzo wysokie koszty transportu prowadnic powyżej 300 cm długości.

To właśnie wysokie koszty transportu i niemożność skorzystania z ogólnie dostępnych usług kurierskich skłaniają producentów systemów do ograniczeń. Standardowe długości elementów konstrukcyjnych systemów przesuwnych produkowane są do max. 300 cm długości.

Na naszej stronie oferujemy wyłącznie zestawy do takiej długości. Oprócz wspomnianych wyżej systemów, o prowadnicach dłuższych niż 300 cm, pozostałe nasze systemy do szaf są ograniczone do następujących długości:

  • System Slid’Up 210, Slid’Up 220 i Slid’Up 230 mają tory jezdne o długości max. 270 cm, a
  • Slid’Up 280 max. 300 cm

System Slid’Up 110 przeznaczony do bardzo lekkich drzwiczek do zabudów pawlaczy czy małych szafek ma prowadnice o długości do 180 cm.

Liczba drzwi w szafie

Samodzielny montaż szafy przesuwnej z naszymi wskazówkami to nic trudnego. Staraj się zawsze tak zaplanować szafę by miała jak najmniej drzwi! Im szersze drzwi tym lepiej się przesuwają. Im mniej drzwi tym mniej zakładek i lepszy dostęp do wnętrza szafy, prawda?

Unikaj planowania drzwi o szerokości poniżej 60 cm.

Teraz już wiesz jak zaprojektować i wykonać szafę przesuwną, zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziesz:

Niezawodne systemy przesuwne do szaf


Zobacz również

System przesuwny do drzwi Barn Door

Wraz z rosnącą popularnością stylistyki loft w naszych wnętrzach pojawia się coraz więcej odważnych i oryginalnych akcentów. Drzwi w stylu
8 marca dzień kobiet

Drzwi przesuwne w kobiecym wydaniu

Romantyczny styl wnętrza, jasne kolory, naturalne materiały. Wraz z nadchodzącą wiosną często nabieramy ochoty na zmiany w projekcie wnętrza naszego

6 powodów, dla których warto zamontować drzwi przesuwne

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który pomoże Ci wybrać drzwi przesuwne. 6 powodów, dla których warto zamontować drzwi przesuwne Drzwi
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.