Jak zaprojektować szafę przesuwną do pokoju dziecka?

Jak zaprojektować szafę przesuwną do pokoju dziecka

Jaka szafa najlepiej sprawdzi się w pokoju Twojego dziecka?

Własny pokój urządzony w wymarzonym stylu to pragnienie każdego dziecka. Rolą rodziców jest zadbanie o jego funkcjonalność, tak aby szczególnie dorastające pociechy mogły cieszyć się nie tylko wolnością artystyczną w doborze wyglądu mebli, ale również ich wieloletnią funkcjonalnością. Jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza pokoju naszej pociechy jest szafa, która powinna pomieścić mnóstwo tak chętnie gromadzonych ubrań, zabawek i różnych akcesoriów, które wraz z wiekiem będą się zmieniały.

Jak pogodzić rodzicielską troskę z wyobraźnią młodego człowieka?

Zainteresowania dzieci szybko się zmieniają, z pewnością staniemy przed sytuacją, w której dotychczasowy wystrój pokoju będzie należało odświeżyć. Dla dziecka będzie liczyć się wygląd a dla rodzica funkcjonalność. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być zastosowanie szafy wyposażonej w drzwi przesuwne, których front w prosty sposób będzie można zmodyfikować. Taka opcja daje nam nieskończone możliwości, ponieważ front szafy możemy pokryć lustrem, drewnem, czy ilustracjami z ulubionymi bohaterami dziecka, a kiedy za klika lat się znudzi po prostu go zmienić.

Projekt szafy przesuwnej – co powinieneś wiedzieć?

Przede wszystkim o projekcie Twojej szafy zadecyduje miejsce, którym dysponujesz. W pierwszym roku musisz zdecydować czy szafa będzie miała dwa czy trzy skrzydła. Możesz również wykorzystać drzwi składane, które pozwolą ci urządzić garderobę tam, gdzie miejsce jest bardzo ograniczone.
Nasze systemy przesuwne do szaf przeznaczone są do samodzielnego montażu. Dzięki nim zbudujesz zaprojektowany przez siebie mebel, dokładnie tak jak chcesz. Po pierwsze zaplanuj szafę tak, aby miała jak najmniej drzwi! Postaraj się unikać drzwi o szerokości poniżej 60 cm. Im szersze drzwi tym lepiej się przesuwają. Im mniej drzwi tym mniej zakładek a co za tym idzie uzyskasz lepszy dostęp do wnętrza szafy.

Po więcej wskazówek zapraszamy do lektury:
Porady jak zaprojektować i rozplanować szafy na wymiar

Jaki system przesuwny do szafy wybrać?

Polecamy system przesuwny SLID’UP 130, na 2 lub 3 skrzydła drzwi w przystępnej cenie i z łatwym montażem, który wykonasz samodzielnie. Ten system idealnie sprawdzi się w każdym pokoju niezależnie od aranżacji pomieszczenia i wymagań co do projektu wnętrza szafy.
System SLID’UP 130 daje wiele możliwości konfiguracji, z nim samodzielnie możesz zaprojektować szafę idealnie wpasowującą się we wnętrze pokoju. Pierwszą rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić to oczywiście wielkość szafy a co za tym idzie jej podział na jedno, dwa lub trzy skrzydła. System 13 oferuje możliwość uzyskania szerokości szafy począwszy od 120 do 300 cm.

szerokość szafy: od 120 do 300 cm
zestawy na 2 skrzydła do 180 cm i 3 skrzydła dla dłuższych prowadnic
minimalna grubość drzwi: 16 mm, ciężar do 70 kG
Sprawdź nasz system przesuwny do szaf:
System przesuwny w szafie Slid’up 130


Zobacz również

Drzwi Przesuwne Rattanowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, która pozwala nam przekształcić nasze przestrzenie życiowe w oazy komfortu i

Systemy przesuwne LOFT w 4 kolorach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz aż cztery kolory systemów przesuwnych Slid’Up 270. Wprowadź do swojego wnętrza drzwi przesuwne w stylu

Jaki materiał na drzwi przesuwne?

Wybór materiału na drzwi i podłogę to ważna decyzja, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia czy
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.