Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku

Slid'Up 240 system przesuwny z podwójnym torem jezdnym Slidup Mantion Polska Warszawa - systemy drzwi i szaf

Instrukcja montażu

Do opisu każdego produktu na naszej stronie dodana została instrukcja montażu, która poprowadzi Cię krok po kroku po etapach montażu systemu drzwi przesuwnych.
Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją montażu zaraz po przeczytaniu opisu produktu. Dzięki temu lepiej poznasz system.

Co zawiera instrukcja montażu

  • Nazwę serii produktów marki Slid’Up by Mantion
  • Numery SKU produktów, których instrukcja dotyczy
  • Zestaw elementów wchodzących w skład zestawu / produktu
  • Sposób wyliczenia wartości istotnych dla danego systemu / produktu
  • Schematy sposobu montażu elementów zestawu / produktu
  • Datę aktualizacji instrukcji

Narzędzia potrzebne do montażu systemów przesuwnych

Aby zmontować system do drzwi przesuwnych potrzebne będą podstawowe narzędzia, takie jak ołówek, wiertarka, śrubokręt, miarka, poziomica, młotek

Na co zwrócić szczególną uwagę

Najważniejsze to dobrze obliczyć wymiary skrzydeł drzwi przesuwnych i długość prowadnic. Te informacje znajdziesz zawsze na początku instrukcji montażu.

Postaraj się wymierzyć otwór w ścianie czy wnękę na szafę bardzo dokładnie sprawdzając poziom podłogi, sufitu i boków, a także czy szafa / ściana stoi pionowo. Nie robisz tego po to aby poprawiać coś po budowlańcach, tylko po to aby dobrać drzwi, które zasłonią te niedoróbki i jednocześnie spełnią swoje funkcje.

Podczas montażu należy dopilnować aby prowadzące tory jezdne, czyli górne w systemach do drzwi przejściowych i w szafach z systemami z prowadzeniem górnym oraz dolne z systemami z prowadzeniem dolnym, były zamontowane w poziomie.
Jest ważne dlatego aby drzwi samoczynnie nie zsuwały się w kierunku niższego końca prowadnic.

Nigdy nie stosuj dodatkowych wózków!
Jeśli uważasz, że drzwi są za ciężkie, to zmień system, a nie dokładaj wózki. Drzwi przesuwne pracują lepiej gdy odległość między wózkami jest większa, gdy dołożysz wózek, nie wiesz, na których wózkach będą wisiały drzwi. Zawsze będą obciążone tylko dwa wózki. Gdy będą to skrajne, to dobrze, ale wtedy ten pośrodku będzie niepotrzebny, ale gdy pracę przejmie wózek środkowy i skrajny, szerokość drzwi zmniejszy się dwukrotnie, co z pewnością doprowadzi do blokowania się systemu.


Zobacz również

SU5259 wizualizacja Slidup Mantion Polska Warszawa - systemy drzwi i szaf

System do lekkich drzwi przesuwnych

Planujesz remont mieszkania lub urządzasz nowe wnętrze? Z pewnością zastanawiasz się, jakie drzwi najlepiej się sprawdzą. Rosnącą popularnością cieszą się
SU5383 Symetric Glass do jednoczesnego przesuwu dwóch skrzydeł drzwi szklanych Slid'Up 190 Slidup Mantion Polska Warszawa - systemy drzwi i szaf

System do szklanych drzwi przesuwnych SLID’UP

Zastanawiasz się, jakie drzwi będą najlepiej prezentować się w Twoim wnętrzu? Uwielbiasz szklane dodatki i wyposażenie? W ciągu ostatnich lat
Drzwi przesuwane w sypialni Slidup Mantion Polska Warszawa - systemy drzwi i szaf

Loftowy system drzwi przesuwnych – jaki wybrać

Aranżacja industrialnego wnętrza jest niezwykle popularna. Warto jednak wiedzieć, że aby uzyskać stylowy wystrój, należy odpowiednio dopasować wszystkie zastosowane rozwiązania.
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.