Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku

Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku slidup

Instrukcja montażu

Samodzielny montaż drzwi przesuwnych to nic trudnego. Do opisu każdego produktu na naszej stronie dodana została instrukcja montażu, która poprowadzi Cię krok po kroku po etapach montażu systemu drzwi przesuwnych.
Z nami dowiesz się jak zamontować drzwi przesuwne. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją montażu zaraz po przeczytaniu opisu produktu. Dzięki temu lepiej poznasz system.

Co zawiera instrukcja montażu

  • Nazwę serii produktów marki Slid’Up by Mantion
  • Numery SKU produktów, których instrukcja dotyczy
  • Zestaw elementów wchodzących w skład zestawu / produktu
  • Sposób wyliczenia wartości istotnych dla danego systemu / produktu
  • Schematy sposobu montażu elementów zestawu / produktu
  • Datę aktualizacji instrukcji

Narzędzia potrzebne do montażu systemów przesuwnych

Aby zmontować system do drzwi przesuwnych potrzebne będą podstawowe narzędzia, takie jak ołówek, wiertarka, śrubokręt, miarka, poziomica, młotek

Na co zwrócić szczególną uwagę

Najważniejsze to dobrze obliczyć wymiary skrzydeł drzwi przesuwnych i długość prowadnic. Te informacje znajdziesz zawsze na początku instrukcji montażu.

Postaraj się wymierzyć otwór w ścianie czy wnękę na szafę bardzo dokładnie sprawdzając poziom podłogi, sufitu i boków, a także czy szafa / ściana stoi pionowo. Nie robisz tego po to aby poprawiać coś po budowlańcach, tylko po to aby dobrać drzwi, które zasłonią te niedoróbki i jednocześnie spełnią swoje funkcje.

Samodzielny montaż drzwi przesuwnych nie jest trudny, jednak wymaga skupienia na kilu ważnych punktach. Podczas montażu należy dopilnować aby prowadzące tory jezdne, czyli górne w systemach do drzwi przejściowych i w szafach z systemami z prowadzeniem górnym oraz dolne z systemami z prowadzeniem dolnym, były zamontowane w poziomie.
Jest ważne dlatego aby drzwi samoczynnie nie zsuwały się w kierunku niższego końca prowadnic.

Nigdy nie stosuj dodatkowych wózków!
Jeśli uważasz, że drzwi są za ciężkie, to zmień system, a nie dokładaj wózki. Drzwi przesuwne pracują lepiej gdy odległość między wózkami jest większa, gdy dołożysz wózek, nie wiesz, na których wózkach będą wisiały drzwi. Zawsze będą obciążone tylko dwa wózki. Gdy będą to skrajne, to dobrze, ale wtedy ten pośrodku będzie niepotrzebny, ale gdy pracę przejmie wózek środkowy i skrajny, szerokość drzwi zmniejszy się dwukrotnie, co z pewnością doprowadzi do blokowania się systemu.

Teraz już wiesz jak samodzielnie zamontować drzwi przesuwne. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami, które pomogą Ci stworzyć wymarzony projekt:

Nasz sklep – zapraszamy


Zobacz również

Drzwi Przesuwne Rattanowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, która pozwala nam przekształcić nasze przestrzenie życiowe w oazy komfortu i

Systemy przesuwne LOFT w 4 kolorach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz aż cztery kolory systemów przesuwnych Slid’Up 270. Wprowadź do swojego wnętrza drzwi przesuwne w stylu

Jaki materiał na drzwi przesuwne?

Wybór materiału na drzwi i podłogę to ważna decyzja, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia czy
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.