Jak zaprojektować garderobę? Zaprojektuj i zorganizuj swoją garderobę w 4 krokach

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zaprojektować i zorganizować garderobę ten artykuł jest dla Ciebie. Optymalizacja garderoby oszczędza czas i przestrzeń życiową. Oto 4 kroki, które należy wykonać, aby cieszyć się nowoczesną i funkcjonalną alternatywą dla klasycznej szafy.

Zalety garderoby

Jeszcze do niedawna garderoba kojarzona była z dużymi domami i apartamentami. Jednak odpowiednio przemyślana i zagospodarowana znajdzie swoje miejsce w każdym mieszkaniu. W rzeczywistości dobrze zaprojektowana garderoba zajmuje całą dostępną przestrzeń od podłogi do sufitu, podczas gdy standardowa szafa pozostawia wiele pustych i niezagospodarowanych przestrzeni.

Drugim mocnym punktem garderoby jest oczywiście jej praktyczność. Garderoba daje możliwość łatwego i wygodnego dostępu do jej wnętrza. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni do maksimum garderoba oferuje więcej miejsca niż wnętrze klasycznej szafy.

W garderobie wydzielisz półki, szuflady, drążki, wieszaki na akcesoria, według własnych potrzeb. Dzięki temu, posegregujesz ubrania zgonie z Twoimi wymaganiami.

4 wskazówki, jak zoptymalizować garderobę

1 – Znajdź niewykorzystane przestrzenie w domu

Gdzie i jak stworzyć swoją garderobę? Jakie dodatki zastosować, aby zachować funkcjonalną i schludną garderobę?

Miejsce pod skosami, szeroki korytarz, wysokie sufity, duże wejście, przestrzeń pod schodami… Większość domów jest pełna obszarów do zagospodarowania. Sporządź listę tych wolnych przestrzeni i wybierz tę, która będzie najbardziej odpowiednia dla zorganizowania garderoby. Najlepszym miejscem będzie lokalizacja z dala od widoku, światła słonecznego, ale także od zapachów. W miarę możliwości należy unikać lokalizacji w pobliżu kuchni lub traktować ją jako ostateczność.

2 – Dobierz elementy dopasowane do wybranej konfiguracji

Jeżeli postanowiłeś umieścić garderobę pod skosem, wyzwaniem jest zbliżenie się do ściany tak blisko, jak to możliwe. Jeśli początek nachylenia jest wystarczająco wysoki, garderoba może z łatwością zająć przestrzeń, nie tracąc przy tym miejsca. Niższe skosy można wypełnić półkami, komodą lub szafką na wymiar.

W przypadku lokalizacji zlokalizowanych w pobliżu salonów cel jest dwojaki: odizolować garderobę od reszty pomieszczenia oraz zabezpieczyć ubrania przed nasiąkaniem zapachami. Tutaj rozwiązanie polega na zamontowaniu jednych lub kilku drzwi przesuwnych. Od strony salonu wybór drzwi do zamontowania wpływa na styl wystroju wnętrza.

3 – Niezbędne akcesoria do organizacji garderoby

Źle wyposażona garderoba, może szybko narzucić takie same ograniczenia jak klasyczna szafa. Aby temu zaradzić, istnieje cała gama akcesoriów do zamontowania:

  • kosze, aby posegregować najbardziej delikatne przedmioty lub pogrupować je według kategorii: skarpetki, szaliki, krawaty itp.
  • pochylone półki na buty, poprawiające widoczność i zwiększające głębokość
  • wieszaki na spodnie: bardzo praktyczne, oszczędzające miejsce
  • wieszaki na krawaty i na paski
  • przegródki do szuflad, aby wyodrębnić obszary przeznaczone dla każdej kategorii odzieży
  • pantograf – drążek wieszakowy uchylny świetnie sprawdza się w wysokich szafach i garderobach

Pantografy są dostępne w naszym sklepie Slid’Up

4 – Skoncentruj się na przezroczystości i jasności

Wiele akcesoriów do przechowywania dostępnych jest również w wersji przezroczystej. Ażurowe pudełka odsłaniające zawartość ułatwią odnalezienie poszukiwanej rzeczy. Kolejny sprytny dodatek w garderobie: smukłe i przezroczyste wysuwane szuflady. Każda szuflada mieści daną liczbę sztuk, na przykład rząd swetrów, co ułatwia identyfikację przy wyborze stroju.

Do zamkniętych garderób, zlokalizowanych w zaciszu sypialni lub gabinetu, proponujemy przesuwane szklane drzwi. Systemy przesuwne zostały specjalnie zaprojektowane do drzwi szklanych. Zawartość garderoby pozostaje widoczna na całej szerokości niezależnie od ilości otwartych lub zamkniętych paneli. W ciągu dnia, kiedy garderoba jest używana, oświetlona jest naturalnym światłem obecnym w pomieszczeniu. W nocy możemy skorzystać z wewnętrznego doświetlania garderoby. Popularne są reflektory, skierowane na odzież dla maksymalnej widoczności.


Zobacz również

Drzwi Przesuwne Rattanowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, która pozwala nam przekształcić nasze przestrzenie życiowe w oazy komfortu i

Systemy przesuwne LOFT w 4 kolorach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz aż cztery kolory systemów przesuwnych Slid’Up 270. Wprowadź do swojego wnętrza drzwi przesuwne w stylu

Jaki materiał na drzwi przesuwne?

Wybór materiału na drzwi i podłogę to ważna decyzja, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia czy
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.