Jak wykonać drzwi przesuwne?

Zacznij od instrukcji montażu

Chcesz się dowiedzieć jak samodzielnie wykonać drzwi przesuwne? Z naszymi systemami przesuwnymi Slid’Up montaż drzwi przesuwnych jest prosty i satysfakcjonujący. Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi. Znajdziesz ją przy każdym naszym produkcie w sklepie internetowym slidup.pl.

Instrukcja poprowadzi Cię krok po kroku przez każdy etap montażu systemu drzwi przesuwnych. Możesz również skorzystać z naszych filmów instruktażowych, które znajdziesz na kanale Youtube. Dzięki zapoznaniu się z instrukcjami i filmami montażowymi zaraz po przeczytaniu opisu produktu lepiej poznasz system.

Co zawiera instrukcja montażu

 • Nazwę serii produktów marki Slid’Up by Mantion
 • Numery SKU produktów, których instrukcja dotyczy
 • Zestaw elementów wchodzących w skład zestawu / produktu
 • Sposób wyliczenia wartości istotnych dla danego systemu / produktu
 • Schematy sposobu montażu elementów zestawu / produktu
 • Datę aktualizacji instrukcji

Narzędzia których potrzebujesz

Aby wykonać drzwi przesuwne potrzebne będą podstawowe narzędzia. Polecamy zaopatrzyć się w ołówek, wiertarkę, śrubokręt, miarkę, poziomicę i młotek. Systemy przesuwne Slid’Up produkujemy w Polsce. Mantion Polska jest członkiem ogólnoeuropejskiej grupy MANTION – lidera w branży systemów przesuwnych. Jako pierwsza firma na rynku zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy systemy przesuwne przeznaczone do samodzielnego montażu. Z myślą o naszych klientach oferujemy produkt łatwy do zamontowania, zapewniający komfort i funkcjonalność.

Najważniejsze etapy montażu

Najważniejsze to dobrze obliczyć wymiary skrzydeł drzwi przesuwnych i długość prowadnic. Te informacje znajdziesz zawsze na początku instrukcji montażu.

Postaraj się wymierzyć otwór w ścianie czy wnękę na szafę bardzo dokładnie sprawdzając poziom podłogi, sufitu i boków, a także czy szafa / ściana stoi pionowo. Jeśli odpowiednio ustalisz wymiary, zyskasz drzwi, które zasłonią wszelkie mankamenty i jednocześnie spełnią swoje funkcje.

Samodzielny montaż drzwi przesuwnych nie jest trudny, wymaga jedynie dopilnowania kilu ważnych punktów.

 1. W trakcie montażu dopilnuj aby prowadzące tory jezdne, czyli górne w systemach do drzwi przejściowych i w szafach z systemami z prowadzeniem górnym oraz dolne z systemami z prowadzeniem dolnym, były zamontowane w poziomie.
  Jest ważne dlatego aby drzwi samoczynnie nie zsuwały się w kierunku niższego końca prowadnic.
 2. Zwróć uwagę, że każdy system posiada możliwość zamontowania skrzydeł drzwiowych o ściśle określonej wadze. Ponieważ nie możesz zastosować dodatkowych wózków, ważne jest abyś odpowiednio dobrał system do ciężaru planowanego skrzydła.
  Drzwi przesuwne pracują lepiej gdy odległość między wózkami jest większa, gdy dołożysz wózek, nie wiesz, na których wózkach będą zawieszone drzwi. W Zawsze obciążone są tylko dwa wózki. Gdy będą to skrajne, to dobrze, ale wtedy ten pośrodku będzie niepotrzebny, ale gdy pracę przejmie wózek środkowy i skrajny, szerokość drzwi zmniejszy się dwukrotnie, co z pewnością doprowadzi do blokowania się systemu.

Teraz już wiesz jak wykonać drzwi przesuwne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami, które pomogą Ci stworzyć wymarzony projekt.

Zapraszamy również do lektury naszego bloga, gdzie znajdziesz więcej rad i podpowiedzi. Aby odkryć ciekawe pomysły na aranżacje odwiedź zakładkę z inspiracjami.


Zobacz również

Drzwi Przesuwne Rattanowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, która pozwala nam przekształcić nasze przestrzenie życiowe w oazy komfortu i

Systemy przesuwne LOFT w 4 kolorach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz aż cztery kolory systemów przesuwnych Slid’Up 270. Wprowadź do swojego wnętrza drzwi przesuwne w stylu

Jaki materiał na drzwi przesuwne?

Wybór materiału na drzwi i podłogę to ważna decyzja, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia czy
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.