Drzwi składane i łamane – jakie są zalety?

Projektując nasze mieszkania prywatne czy miejsca pracy, skupiamy się na wielu aspektach. Chcemy sprawdzić, że wnętrze będzie przyjazne, estetyczne i funkcjonalne. Dziś podpowiemy jakie są zalety drzwi składanych i łamanych, które możesz wykorzystać na wiele sposobów.

Drzwi składane i łamane oszczędzą przestrzeń

Jedną z niepodważalnych zalet drzwi składanych i łamanych jest sposób ich otwierania i zamykania. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu do drzwi przesuwnych składanych, zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne skrzydła drzwiowe. Gdy już otworzysz drzwi, ich skrzydła składają się do siebie, co oznacza, że oszczędzasz przestrzeń pomieszczeniu.

Łatwe otwieranie i zamykanie składanego skrzydła drzwiowego

Skrzydła składane z systemem przesuwnym możesz łatwo otworzyć i zamknąć, co jest szczególnie ważne w przypadku drzwi, których często używasz. Proces użytkowania nie wymaga dużej siły, dlatego idealnie sprawdzi się zarówno w pokojach osób starszych jak i dzieci. Ponadto, drzwi składane otworzysz w obie strony, co ułatwi Ci ich użytkowanie i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i zabudowie.

Zaleta w postaci możliwości regulacji

Drzwi składane wyregulujesz w zależności od potrzeb. Możesz je ustawiać w różnych pozycjach, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza i światła w pomieszczeniu.

Drzwi łamane i składane są estetyczne

Drzwi składane są estetyczne, eleganckie i nowoczesne, a ich wygląd dostosujesz do stylu wnętrza. Stosując systemy przesuwne do drzwi składanych samodzielnie wykonasz taki projekt. Możesz użyć dowolnych materiałów, takich jak drewno, szkło, metal czy tworzywo sztuczne.

Bezpieczeństwo użytkowania

Drzwi składane są bezpieczne w użytkowaniu. Jeśli wykonasz je z trwałych materiałów i wyposażysz w systemy blokady, zapobiegniesz przypadkowemu zamknięciu lub otwarciu drzwi.

Jak wykorzystać zalety drzwi składanych i łamanych?

Drzwi składane mają wiele zalet i polecamy je szczególnie do pomieszczeń, w których brakuje miejsca na tradycyjne rozwiązania. Sprawdzą się idealnie w przestrzeniach takich jak łazienki, garderoby, szafy wnękowe lub pomieszczenia gospodarcze. Drzwi składane, możesz również wykorzystać w kreatywny sposób, jako odgrodzenie lub wydzielenie części pomieszczeń, zasłony okienne czy rodzaj parawanu.

Stosując systemy przesuwne do drzwi składanych i łamanych możesz wykonać skrzydło według swoich potrzeb. Dzięki temu, nie kupujesz gotowego produktu, tylko dopasowujesz projekt do stylu wnętrza. Drzwi składane mogą mieć także różne rozmiary, co pozwala na użytkowanie ich w każdym pomieszczeniu. W sklepie Slid’Up znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do ich wykonania.

Warto zaznaczyć, że drzwi składane nie tylko oszczędzają przestrzeń w pomieszczeniach, ale także ułatwiają przepływ powietrza i światła. Dzięki temu pomieszczenia, w których znajdują się drzwi składane, są bardziej przestronne i przyjazne dla mieszkańców.

Technicznie rzecz biorąc, można zrobić drzwi składane samodzielnie w domu, a z naszymi systemami składami przeznaczonymi do samodzielnego montażu zrobisz to bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Polecamy systemy przesuwne od SLID’UP. Dzięki naszym systemom uzyskasz elementy pozwalające na udźwignięcie 2 lub 4 skrzydeł drzwiowych, z czego każde z nich o maksymalnej masie od 14 kg do 40 kg w zależności od wyboru modelu. W ten sposób możesz wybrać drzwi wykonane zarówno z drewna, szkła, płyty MDF, jak i tworzywa sztucznego.


Zobacz również

Drzwi Przesuwne Rattanowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, która pozwala nam przekształcić nasze przestrzenie życiowe w oazy komfortu i

Systemy przesuwne LOFT w 4 kolorach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz aż cztery kolory systemów przesuwnych Slid’Up 270. Wprowadź do swojego wnętrza drzwi przesuwne w stylu

Jaki materiał na drzwi przesuwne?

Wybór materiału na drzwi i podłogę to ważna decyzja, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia czy
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.