6 powodów, dla których warto zamontować drzwi przesuwne

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który pomoże Ci wybrać drzwi przesuwne.

6 powodów, dla których warto zamontować drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne mają wiele zalet:

1. Wymagają mniej pracy podczas montażu, niż tradycyjne drzwi.

2.  Zastosowanie drzwi przesuwnych w pomieszczeniu ułatwi Ci wydzielenie dwóch przestrzeni w domu lub mieszkaniu przy mniejszym nakładzie pracy niż podczas montażu tradycyjnych drzwi wewnętrznych.

3. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach o małych powierzchniach, ponieważ nie wymagają dużo miejsca do otwierania lub zamykania, jak w przypadku tradycyjnych skrzydeł drzwiowych

4. Drzwi przesuwne pozwalają na dowolne wydzielanie pomieszczeń w Twoim wnętrzu. Przykładowo zamknięte oddzielają sypialnię od biura. Otwarte zamieniają przestrzeń w pokój relaksu lub kino domowe.

5. Drzwi przesuwne wyglądają nowocześnie i elegancko. Wprowadzają designerski akcent do Twojego wnętrza. Dzięki zastosowaniu systemów przesuwnych możesz samodzielnie zaprojektować skrzydło drzwiowe i bawić się kształtami i kolorami, jak chcesz.

6. Drzwi przesuwne są bardziej ekonomiczne w zakupie i montażu niż drzwi tradycyjne: nie ma potrzeby stosowania zawiasów, zamków i innego wyposażenia.

Polecamy ekonomiczny system do drzwi przejściowych przesuwnych Slid’Up 120

Gdzie zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne można zamontować w wielu pomieszczeniach. Na przykład możesz ich użyć do:

– oddzielenia korytarz od kuchni, aby stworzyć osobny hol wejściowy

– oddzielenia kuchni od salonu, aby zapachy z gotowania się nie przedostawały

– wyizolowania kabiny prysznicowej lub wanny w łazience

– podzielenia dużej sypialni na dwa oddzielne pokoje dziecięce, aby każdy miał swoją własną przestrzeń

–  montaż drzwi przesuwnych może być również dobrym sposobem na stworzenie biura domowego przy niskich kosztach, odseparujesz część pomieszczenia przeznaczonego do pracy, abyś mógł się skoncentrować

Z jakiego materiału wykonać drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Drewno lite jest niewątpliwie najszlachetniejszym z nich, ale też najdroższym. Posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Doskonale sprawdzi się dąb, buk, jodła, a nawet drewno egzotyczne. Jeśli uznasz to za zbyt drogie, dobrym kompromisem jest płyta MDF lub płyta pilśniowa średniej gęstości. To sztuczne drewno, które można malować i dekorować z obu stron. Często jest wytwarzany z odpadów drzew iglastych i w całości nadaje się do recyklingu. Jeśli wybierzesz systemy przesuwne w stylu Loft, zastosujesz je do różnego rodzaju drzwi z drewna, płyty wiórowej, kompozytu, nawet z betonu. Możesz się również zdecydować na drzwi przesuwne szklane.

Polecamy system przesuwny do szklanych skrzydeł drzwiowych o wadze do 100 kg

Jaki rodzaj drzwi przesuwnych wybrać?

Dwa najpopularniejsze typy drzwi przesuwnych to drzwi pełne i drzwi szklane, które często stanowią połączenie konstrukcji z PVC i aluminium oraz części szklanych. Aby oddzielić kuchnię lub korytarz od pokoju, rozsądnie jest mieć przezroczyste skrzydło drzwiowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu dodatkowo doświetlimy pomieszczenia. Z drugiej strony, aby wyizolować pokój lub biuro, bardziej potrzebne są drzwi pełne, aby zachować intymność i spokój.

Polecamy szeroki wybór systemów przesuwnych do drzwi, które kupisz w naszym sklepie Slid’Up


Zobacz również

Drzwi Przesuwne Rattanowe

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, która pozwala nam przekształcić nasze przestrzenie życiowe w oazy komfortu i

Systemy przesuwne LOFT w 4 kolorach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz aż cztery kolory systemów przesuwnych Slid’Up 270. Wprowadź do swojego wnętrza drzwi przesuwne w stylu

Jaki materiał na drzwi przesuwne?

Wybór materiału na drzwi i podłogę to ważna decyzja, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia czy
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.