5 pomysłów na optymalizację przestrzeni za pomocą przesuwnych drzwi wewnętrznych

5 pomysłów na optymalizację przestrzeni za pomocą przesuwnych drzwi wewnętrznych

Drzwi przesuwne w naszych wnętrzach oddzielają przestrzenie i mogą izolować mniejsze pomieszczenia do przechowywania, takie jak pralnie, garderoby, spiżarnie czy szafy. Możemy je również wykorzystać w kreatywny sposób dzielenia przestrzeni, tworząc np. tymczasowe biuro domowe. Przedstawiamy 5 pomysłów na optymalizację przestrzeni dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych.

1. Zorganizuj zamknięte przestrzenie do przechowywania

Sprzęt i akcesoria spiętrzone na półkach, w zakamarkach kuchni czy w przedpokoju zabierają nam przestrzeń domową i sprawiają, że trudno jest utrzymać porządek. Zamknięcie tych przedmiotów w wydzielonej przestrzeni uwalnia ściany i pozwala na wykorzystanie ich w dowolny, dekoracyjny sposób. Dobrze zaaranżowane wnęki i szafy z drzwiami przesuwnymi sprawiają, że możemy lepiej zagospodarować przestrzeń i zyskujemy poczucie zwiększonego metrażu w pokoju.

Polecamy nasze systemy do szaf przesuwnych

2. Wykorzystaj przestrzeń aż do sufitu

Dzięki zastosowaniu systemów przesuwnych do drzwi, stworzysz miejsce do przechowywania wykorzystując przestrzeń do maksimum. Zaaranżuj skrzydła drzwiowe tak, aby sięgały do sufitu, dzięki temu wewnątrz szafy czy wnęki zyskasz dodatkowe półki. Taka przestrzeń jest trudniej dostępna, ale idealnie nadaje się na rzeczy rzadko używane np. walizki podróżne, zapasowe sprzęty, czy okazjonalnie używane akcesoria.

3. Stworzenie dodatkowego pokoju

Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwala na kreatywną zabawę przestrzenią. Dzięki nim możemy tymczasowo wydzielać przestrzeń, tworząc zamknięty obszar, wtedy gdy zajdzie potrzeba skorzystania z odosobnionego miejsca. Ogromna większość z nas korzysta z pracy zdalnej, a dzieci z zajęć prowadzonych online. Sprawia to, że domowe biura nieustannie zyskują na popularności. Stosując systemy przesuwne do paneli możemy dzielić przestrzeń w zależności od potrzeb, bez konieczności wyodrębniania mniejszych pokoi na stałe.

Polecamy systemy do paneli i drzwi przesuwnych

4. Systemy przesuwne do drzwi szklanych

Stworzenie dodatkowego pokoju bez ograniczania przestrzeni jest trudnym zadaniem. Jednym z najważniejszych wyzwań jest utrzymanie optymalnego światła w każdym pomieszczeniu. W zależności od liczby drzwi i ich rozmieszczenia, podział przestrzeni może skutkować powstaniem nowego pomieszczenia bez naturalnego światła. Taka sytuacja wzmacnia poczucie zamknięcia na i tak już stosunkowo niewielkich powierzchniach. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie szklanych drzwi. Światło może swobodnie doświetlać obie przestrzenie i daje poczucie powiększenia przestrzeni.

Polecamy nasz system przesuwny do drzwi szklanych

5. Drzwi składane

Chociaż systemy przesuwne, zapewniają znaczną oszczędność miejsca, nie zawsze są technicznie wykonalne. Najbardziej ciasne i wąskie pomieszczenia wymagają specjalnych rozwiązań. W takich sytuacjach tradycyjne drzwi wahadłowe również się nie sprawdzą, ponieważ wymagają sporo miejsca podczas otwierania. Tam gdzie zastosowanie systemów przesuwnych i tradycyjnych skrzydeł jest niemożliwe z pomocą przychodzą systemy do drzwi składanych. Panele składane pozwalają znacznie zmniejszyć przestrzeń wymaganą do ich otwarcia. Nie wymagają minimalnej dostępnej przestrzeni bocznej, jak to ma miejsce w przypadku montażu przesuwnego czy drzwi tradycyjnych. Idealnie sprawdzą się w przypadku szaf, wnęk czy spiżarni. Dodatkowo dzięki zastosowaniu drzwi składanych zyskujemy wolną przestrzeń na ścianie.

Polecamy nasze systemy do drzwi składanych


Zobacz również

System przesuwny do drzwi Barn Door

Wraz z rosnącą popularnością stylistyki loft w naszych wnętrzach pojawia się coraz więcej odważnych i oryginalnych akcentów. Drzwi w stylu
8 marca dzień kobiet

Drzwi przesuwne w kobiecym wydaniu

Romantyczny styl wnętrza, jasne kolory, naturalne materiały. Wraz z nadchodzącą wiosną często nabieramy ochoty na zmiany w projekcie wnętrza naszego

6 powodów, dla których warto zamontować drzwi przesuwne

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który pomoże Ci wybrać drzwi przesuwne. 6 powodów, dla których warto zamontować drzwi przesuwne Drzwi
slidup by mantion systemy drzwi przesuwnych

Mantion Polska Sp. z o.o.,
ul. Boruty 2A, 03-769 Warszawa,
NIP: 118-00-13-771,
Numer KRS: 0000022462,
kapitał zakładowy: 3 861 200 PLN.